| Parafia Gryfów Śląski | World War 3

Parafia Gryfów Śląski

World War 3

World War 3 Za niecały miesiąc szkoły całej Polski wznowią pracę, zaś Ty będziesz musiał spakować plecak i rozgrzać nieużywane od czerwca szare komórki. Kolejny rok katorgi! Czy rzeczywiście nie ma odwrotu? Jest… A imię jego Trzecia Wojna Światowa! FAKTY Rozejrzyj się po świecie, spójrz, co się dzieje. W Genui spotykają się przywódcy najpotężniejszych państw […]

World War 3
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

World War 3

Za niecały miesiąc szkoły całej Polski wznowią pracę, zaś Ty będziesz musiał spakować plecak i rozgrzać nieużywane od czerwca szare komórki. Kolejny rok katorgi! Czy rzeczywiście nie ma odwrotu? Jest… A imię jego Trzecia Wojna Światowa!
FAKTY

Rozejrzyj się po świecie, spójrz, co się dzieje. W Genui spotykają się przywódcy najpotężniejszych państw świata, miasto dewastowane jest przez rozsierdzony tłum. W Japonii kryzys, giełdy na całym świecie lecą w dół. W Izraelu i Palestynie codziennie giną ludzie. Z Chin co godzinę docierają informacje o kolejnych ofiarach rządów absolutnych. Na tajnym spotkaniu Centralna Komisja Geologiczna OZN ogłasza, iż zasoby ropy naftowej kończą się. Trzyletnie zapasy nie wystarczą, by najbardziej prężne gospodarki przeszły na alternatywne źródła energii. Rezolucja o globalnym zarządzaniu złożami ropy na świecie zostaje odrzucona przez OPEC, organizację grupującą kraje eksportujące ‚czarne złoto’. Obie strony rozpoczynają intensywne zbrojenia, armie zostają postawione w stan gotowości bojowej. W efekcie we wrześniu 2001 roku świat Islamu ogłasza świętą wojnę – dzihad. Flota NATO wpływa na wody Zatoki Perskiej.
Już wkrótce poznasz dalsze losy świata… ale dopiero po przerwie.
PRZERWA NA REKLAMĘ!

Parszywy Arab zadziergał ci matkę, zastrzelił kota, zjadł ulubioną parówkę? Jakiś bambol w chustce na głowie bije twoje dzieci, zaś jego pies kupka do piaskownicy? Mułłowie podpalili ci dom, osadzili się w sąsiedztwie, a może odezwali się do ciebie niepytani? W Arabii Saudyjskiej kobiety traktuje się gorzej niż jamniki, czy chciałabyś być tak traktowana! Jeśli uważasz, że sprawiedliwość to nie tylko słowo – wstąp do armii! Jeśli marzysz o pokoju na całym świecie – wstąp do armii! Jeśli nie chcesz, by twoje dziecko dorastało w atmosferze czystek religijnych i piło tylko w nocy, kiedy Allah nie widzi – wstąp do armii! Zaprowadź porządek! Kompania Strzelców Nadwiślańskich czeka na Ciebie!
FAKTY – CIĄG DALSZY

Nowa strategia RTS firmy Topware zwie się World War 3 i jest już niemal gotowa. Zaprezentowano w niej świat z bardzo niedalekiej przyszłości, tak niedalekiej, że cały sprzęt biorący udział w wojnie pomiędzy OPEC a NATO ma swe odpowiedniki w rzeczywistości. To jednak nie jedyny dowód na to, że twórcy gry, mający na swym koncie popularne Earth 2150, postawili na realizm.
Oto bowiem jednostki gracza zyskują podczas działań doświadczenie bojowe. Uczą się celniej strzelać, skuteczniej kryć przed rakietami wroga, łatwiej poruszać się po polu bitwy. W efekcie z misji na misje działają skuteczniej i stanowią coraz to mocniejszy punkt twej armii. Do tego dochodzi rozbudowane drzewo technologii. Dzięki badaniom naukowym wojskowi pozyskują kolejne cuda techniki, począwszy od coraz to skuteczniejszych dział i czołgów poprzez śmiercionośną broń biologiczna i chemiczną po różnego rodzaju zabezpieczenia. Co ciekawe, pojazdy i budynki pozostawione przez wroga (np. wytrutego gazem) możesz zająć i traktować jak własne, a nawet odsprzedać!
To jednak nie koniec niespodzianek związanych z grą Topware. Interesująco wygląda bowiem możliwość toczenia rozgrywki jednocześnie w bazie i na froncie, a także opcja budowy mostu pontonowego. Zadbano również o jednostki specjalne takie jak radiowozy policyjne i śmigłowce transportowe służące do przerzucania wojsk z jednego miejsca w drugie. Co więcej, amunicja może się wyczerpać, a kasa skończyć. Zadbano nawet o edytor misji, dodatkową, trzecią stronę konfliktu oraz tryb multiplayer! Rażą tylko wymagania: te optymalne będą dość wysokie. Pentium 450, 64 MB pamięci RAM, 800 MB wolnej przestrzeni na twardym dysku, wreszcie karta graficzna z akceleratorem 16 MB RAM to w Polsce wciąż sprzęt marzeń.
Siłą World War 3 ma być też oprawa graficzna. Firma Topware ma wielu znakomitych speców od animacji 3D, którzy i tym razem się postarali. Przedsmak atrakcji widać na obrazkach. Wśród zastosowanych efektów warto wymienić zmieniające się oświetlenie (a propos – pamiętajcie, że za prąd trzeba płacić), mgłę zmniejszającą widoczność, śnieg i deszcz. Zadbano też o realistyczne animacje pojazdów oraz przyrody, a także o ciekawe modele obiektów polowych (drogi, koleje, mosty i kościoły). Wśród środowisk, w których toczy się walka, pojawiają się jednak standardy takie jak tajga syberyjska i pustynie Arizony. Nie razi to, gdyż właściwie niewiele nowego można w tej dziedzinie wymyślić. Również i interface gry zapowiada się interesująco. Przede wszystkim dano możliwość zmiany kąta widzenia, umożliwiono też wykorzystywanie dodatkowych funkcji na poziomie Expert. Znalazło się też miejsce dla coraz bardziej popularnej opcji spauzowania rozgrywki, dzięki czemu ten RTS będzie przypominał strategię, a nie zręcznościówkę, jak to nieraz bywało. Ciekawostką jest natomiast muzyka automatycznie dostosowująca się do tego, co się dzieje na ekranie.
World War 3 zdaje się być jaśniejszym punktem w gwiazdozbiorze nadciągających strategii. Dobra grafika i spora ilość innowacji może uczynić z tej gry wielki przebój. Mam nadzieję, że tak będzie – w końcu nie ma niczego lepszego niż program, który zabija. Pomysłem, fabułą, wykonaniem, jednym słowem jakością.

recommended