| Parafia Gryfów Śląski | The Wiggles

Parafia Gryfów Śląski

The Wiggles

The Wiggles The Wiggles to znajdujący się w końcowych fazach produkcji twór mało znanej firmy Innonics. Cechuje go połączenie najlepszych elementów z kilku znanych gier: Lemingów, Creatures, The Setllers, The Sims oraz dorzucenie wielu aspektów od siebie, w tym niebywałej dawki humoru. Ci, którzy spędzili miłe chwile nad powyższymi tytułami już teraz powinni zacierać ręce, […]

The Wiggles

The Wiggles to znajdujący się w końcowych fazach produkcji twór mało znanej firmy Innonics. Cechuje go połączenie najlepszych elementów z kilku znanych gier: Lemingów, Creatures, The Setllers, The Sims oraz dorzucenie wielu aspektów od siebie, w tym niebywałej dawki humoru. Ci, którzy spędzili miłe chwile nad powyższymi tytułami już teraz powinni zacierać ręce, bowiem gra przedstawia się nad wyraz interesująco.

Tytułowe Wiggles to nic innego jak sympatyczne skrzaty żyjące pod powierzchnią ziemi. Są to istoty zawsze pokojowo nastawione, nie szukające zwady i optymistycznie patrzące na świat. Niestety prócz nich żyją jeszcze ciemne typki, takie jak obrzydliwe trolle i złe smoki. Są one całkowitym przeciwieństwem naszych bohaterów i tylko czyhają na życie skrzatów. Wigglesy nieustannie walczą o przetrwanie, a z każdym dniem walka jest coraz bardziej monotonna i cięższa. Na domiar złego, bóg Odyn gubi swojego psa Ferrisa, który – obdarzony olbrzymią mocą – zaczyna terroryzować mieszkańców podziemnej krainy. Naszym zadaniem będzie obalenie reżimu Ferrisa z pomocą skrzatów, których będziemy musieli odpowiednio wyszkolić.

Swoją przygodę rozpoczynamy od wyboru klanu Wigglesów. Do wyboru mamy 5 szczepów, spośród których każdy różni się umiejętnościami i nabytymi zachowaniami. Gdy już dokonamy wyboru zostanie nam przydzielona mała grupka osobników, którymi musimy pokierować. Pierwszym zadaniem jest wpojenie im odpowiednich manier, tak aby wyrośli na sprawnych i inteligentnych osobników. Warto poświęcić swoim podopiecznym trochę czasu i wyuczyć podstawowych umiejętności, takich jak gotowanie czy wydobywanie surowców (potrzebnych zresztą do stawiania budowli i do wielu innych rzeczy). Gdy nasze plemię zacznie się rozwijać, pojawią się nowi osobnicy. Mam tu na myśli dzieci, którym trzeba przygotować inne warunki życia, takie jak place zabaw bądź miejsca potańcówek.

Część skrzatów trzeba wytrenować na mistrzów walki. Dostępne są cztery techniki, m.in. karate i taekwondo oraz 10 rodzajów broni. Wyszkolone Wigglesy przydają się do odpierania nieustannych ataków wroga oraz do ostatecznego wypędzenia Ferrisa. Żeby nie było nudno, w miarę jak nasi podopieczni zdobywają nowe doświadczenie wprowadzono mnóstwo zadań pobocznych, których wykonanie jest nieodłączną częścią gry.

Sama grafika, sądząc po screenach, powinna zadowolić każdego wymagającego gracza. Ładnie wykonane 3D z dbałością o szczegóły oraz wieloma efektami wyciskającymi z kart graficznych wszystkie soki sprawi ucztę dla oka (co niestety rzutuje na niemałych wymaganiach sprzętowych). Dźwięk oraz muzyka również mają nie odstępować poziomem i idealnie współgrać z całą grą, nadając jej odpowiedni klimat. Jednym słowem audiowizualną częścią gry na pewno nie będziemy zawiedzieni.

Biorąc pod uwagę wszystkie informacje, jakie zostały udzielone przez producenta gry, mogę wnioskować, że The Wiggles stanie się dość ciekawym tytułem. Jak już zwykłem mawiać: wszystko rozstrzygnie czas. Dokładny termin wydania nie został niestety jeszcze ustalony, jednakże wszystko wskazuje na to, że od premiery dzieli nas kilka miesięcy.