| Karpniki parafia | Katechizm w 3 minuty | Szum z nieba

Karpniki parafiaKatechizm w 3 minuty

Szum z nieba

Wizyta duszpasterska Każdy pobożny chrześcijanin, dla którego jego parafia nie jest obojętna, a proboszcz jest dobrze znany, doświadcza przynajmniej raz w roku wizyty duszpasterskiej w swoim domu. Odbywa się to zazwyczaj na początku nowego roku lub na końcu trwającego, jednak jest to uzależnione głównie od parafii. Gdy spodziewamy się w naszych skromnych progach księdza, należy […]

Szum z nieba
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wizyta duszpasterska

Każdy pobożny chrześcijanin, dla którego jego parafia nie jest obojętna, a proboszcz jest dobrze znany, doświadcza przynajmniej raz w roku wizyty duszpasterskiej w swoim domu. Odbywa się to zazwyczaj na początku nowego roku lub na końcu trwającego, jednak jest to uzależnione głównie od parafii. Gdy spodziewamy się w naszych skromnych progach księdza, należy się odpowiednio przygotować. Na pewno będzie on oczekiwał wody święconej leżącej na stole oraz szczoteczki, za pomocą której będzie mógł poświęcić nasze cztery ściany wraz z domownikami. Oprócz tego ważna jest obecność dwóch świec, najlepiej białych. Jeśli w domu są dzieci, ksiądz zapewne będzie też chciał zobaczyć ich zeszyty do religii. Zwyczajem stało się też ofiarowanie drobnej sumy pieniędzy w kopercie na potrzeby kościoła.Przygotowując się do tej wizyty, nie sposób zapomnieć o namalowaniu na framudze drzwi wejściowych trzech liter oznaczających Trzech Króli wraz z datą. Zwyczaj ten jest dość stary, jednak wciąż pielęgnowany. Ma to na celu zaproszenie księdza do środka.

recommended