| Katechizm w 3 minuty | Szał tańca trwa

Katechizm w 3 minuty

Szał tańca trwa

Moda na taniec przyszła z Zachodu kilka lat temu. Polacy pokochali taniec – na parkiet wyszli nie tylko aktorzy, piosenkarze, ale nawet politycy. Programy typu „Taniec z gwiazdami” czy „You can Dance” śledzą miliony widzów. Tańczyć może bowiem każdy – wiele osób nagle odkryło w sobie ten talent, który postanowiło pokazać reszcie świata. Tańczyć każdy […]

Szał tańca trwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Moda na taniec przyszła z Zachodu kilka lat temu. Polacy pokochali taniec – na parkiet wyszli nie tylko aktorzy, piosenkarze, ale nawet politycy. Programy typu „Taniec z gwiazdami” czy „You can Dance” śledzą miliony widzów. Tańczyć może bowiem każdy – wiele osób nagle odkryło w sobie ten talent, który postanowiło pokazać reszcie świata.

Tańczyć każdy może…

Zanim telewizja zaczęła pokazywać takie programy, taniec klasyczny nie był tak popularny. Jeszcze mniej znany był taniec nowoczesny, a widok chłopaka, który tańczy sam na scenie był dwuznaczny… To wydawało się mało męskie. Tymczasem dzisiaj taniec jest w modzie. Kto może, ten zapisuje się na kurs tańca. Niejedna szkoła tańca w Szczecinie prowadzona jest nie przez wieloletnich tancerzy, ale przez zwycięzców programów takich jak „You can Dance”. Każdy ma własny styl, taniec nowoczesny bowiem pozwala na swobodną ekspresję. I rzeczywiście – ci, którzy zaczynają tańczyć podkreślają, że pomaga im to przede wszystkim w pozbyciu się nadmiaru emocji. Dodatkowo taniec ćwiczy kondycję i pozwala na nowe znajomości. Szkoła tańca w Szczecinie zaprasza na zajęcia niemal każdego – bogactwo treningów pozwala spróbować zarówno tańca klasycznego z partnerem, jak i szalonego modern jazzu, który tańczy się samodzielnie. Tańczyć można wszędzie – moda związana z tańcem dosłownie „wyszła” na ulice, a młodzi ludzie masowo udają się po szkole na zajęcia tańca, gdzie mogą być tacy, jacy chcą. Wiele z nich podkreśla aspekt wyzwolenie własnej osobowości. Czy taniec naprawdę tak pomaga ludziom?

recommended