| Parafia Gryfów Śląski | Rozrywka motoryzacja i Hobby oraz rozrywka

Parafia Gryfów Śląski

Rozrywka motoryzacja i Hobby oraz rozrywka

Hobby oraz rozrywka i rozrywka motoryzacja Hobby oraz rozrywka – aspekt psychologiczny Z naszego punktu widzenia hobby to po prostu coś, co lubimy. Majsterkowicz lubi majsterkować, pasjonat samochodów lubi jeździć samochodami, a naukowiec lubi się uczyć i odkrywać. Psychologowie podkreślają jednak, że posiadanie własnego hobby to coś zdecydowanie większego – to sens życia, który niesie […]

Rozrywka motoryzacja i Hobby oraz rozrywka
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Hobby oraz rozrywka i rozrywka motoryzacja

Hobby oraz rozrywka – aspekt psychologiczny

Z naszego punktu widzenia hobby to po prostu coś, co lubimy. Majsterkowicz lubi majsterkować, pasjonat samochodów lubi jeździć samochodami, a naukowiec lubi się uczyć i odkrywać. Psychologowie podkreślają jednak, że posiadanie własnego hobby to coś zdecydowanie większego – to sens życia, który niesie za sobą szereg korzyści.

I tak po pierwsze – hobby oraz rozrywka pozwala na spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny. Takie zaś aktywne spędzanie wolnego czasu o wiele bardziej odpręża organizm i psychikę, aniżeli odpoczynek bierny – przed telewizorem czy w Internecie. Po drugie – pasja nas po prostu ożywia. Przecież myślimy o niej w wolnych chwilach, czekamy aż zaczniemy ją realizować, chcemy się w niej rozwijać. Tak więc rzeczywiście człowiek z pasją to człowiek żywszy. Po trzecie wreszcie – zupełnie obojętnie, czy jest to rozrywka motoryzacja, pływanie, majsterkowanie czy jeszcze coś innego – osoby z pasją nie cierpią z powodu rutyny. W ich życiu ciągle coś się dzieje, ciągle jest mnóstwo pomysłów, a słowo: nuda po prostu nie istnieje.

recommended