| Parafia Gryfów Śląski | Parafia karpniki proboszcz | Parafia Gryfów Śląski

Parafia Gryfów ŚląskiParafia karpniki proboszcz

Parafia Gryfów Śląski

Parafia proboszcza W niemalże każdy mieście w Polsce znajduje się chociaż jeden Kościół, który przynależy do jednej konkretnej parafii. Parafia to jednostka organizacyjna w Kościele katolickim. Jest to zgromadzenie wiernych. Na mniejsze miasto czy wieś przypada zazwyczaj jedna parafia. Przy większych miastach jest to zwykle dzielone tak jak dzielnice miasta. Zdarza się nawet, że w […]

Parafia Gryfów Śląski
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Parafia proboszcza

W niemalże każdy mieście w Polsce znajduje się chociaż jeden Kościół, który przynależy do jednej konkretnej parafii. Parafia to jednostka organizacyjna w Kościele katolickim. Jest to zgromadzenie wiernych. Na mniejsze miasto czy wieś przypada zazwyczaj jedna parafia. Przy większych miastach jest to zwykle dzielone tak jak dzielnice miasta. Zdarza się nawet, że w samej Warszawie, na jednej dzielnicy miasta, znajduje się kilka parafii. Tak jak w każdej jednostce organizacyjnej, tutaj też, ktoś musi zarządzać parafia. W tym przypadku jest to osoba duchowna, czyli ksiądz. Jest on specjalnie mianowany przez biskupa, jako proboszcz. Nie każdy ksiądz może zostać proboszczem, należy wcześniej nosić tytuł prezbitera oraz być zaufaną osobą. W końcu sam Kościół katolicki powierza mu zadania, aby wspierać wiernych parafian. Jego obowiązkiem jest też troska o sakramentalne życie w parafii. Mieszka on też na jej terenie oczywiście, tak aby był blisko wiernych i mógł służyć Bożą pomocą, wsparciem oraz modlitwą.

recommended