| Parafia w Łomnicy | Karykatury na zamówienie

Parafia w Łomnicy

Karykatury na zamówienie

Czy można zamówić karykaturę? Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak powstają karykatury oraz jak zdobyć świetnie wykonaną własną karykaturę – ten tekst jest dla was. Czym jest karykatura? Najbardziej ogólnie to przedstawienie osoby bądź fikcyjnej postaci, które cechuje się przesadą w oddaniu charakterystycznych elementów, właściwości, cech. Karykatura ma na celu przede wszystkim ośmieszyć wizerunek danej osoby. […]

Karykatury na zamówienie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy można zamówić karykaturę?

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak powstają karykatury oraz jak zdobyć świetnie wykonaną własną karykaturę – ten tekst jest dla was.

Czym jest karykatura? Najbardziej ogólnie to przedstawienie osoby bądź fikcyjnej postaci, które cechuje się przesadą w oddaniu charakterystycznych elementów, właściwości, cech.

Karykatura ma na celu przede wszystkim ośmieszyć wizerunek danej osoby.

Słowo karykatura jest czasem także wykorzystywane na określenie zniekształcenia, wykrzywienia właściwego, naturalnego charakteru kogoś lub czegoś, czyli jest w skrócie deformacją.

W dawnych czasach karykatury tworzono, by ośmieszyć władców lub osoby publicznego zaufania, które skompromitowały się w jakiś sposób. Dziś również wykorzystuje się karykatury do tego celu.

Jednakże są ludzie, którzy zamawiają wykonanie karykatury na przykład swojego znajomego. Trzeba pamiętać, że prosząc o wykonanie karykatury na zamówienie osoba, której ją podarujemy musi mieć do siebie spory dystans.

Wystarczy wyszukać w Internecie hasło: karykatury na zamówienie, a zobaczycie jak ta fraza jest popularna. Może też odważycie się na swoją karykaturę?

recommended